E-BÜLTEN KAYIT

Yönetim Kurulu

Geri Dön

KAGİDER 2017 - 2019 Dönemi Yönetim Kurulu


 • emine erdem

  Emine Erdem

  Başkan

  Emine Erdem

  1959’da İstanbul’da doğan Emine Perviz Erdem Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. “Çok Uluslu Şirketlerin Yönetim Yapısı” üzerine İşletme yüksek lisansına sahip olan ve 1985’ten beri kariyerine Erdem Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Danışmanı olarak devam eden Erdem 1990’dan 2017’ye kadar Türk Hava Yolları’nda Müşavir Avukat olarak da çalışmış ve emekli olmuştur. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi Üyesi olan Erdem 2013 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi ve 2017 itibarıyla Başkan Yardımcısı olduğu KAGİDER’de Toplumsal Etki Strateji Grubu’nu yönetmiştir. 2008-2010 döneminde Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Başkanı, 2013 ve 2017 yılları arasında Avrupa Soroptimist Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi, 2015 yılında Uluslararası Soroptimist Konvansiyonu Başkanı ve 2015-2017 döneminde Avrupa Soroptimist Federasyonu Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) Başkan Yardımcısı ve UNESCO Küresel Etik ve Sürdürülebilir Kalkınma İstanbul Merkezi kurucularından olan Erdem, Kadın Adayları Destekleme Derneği Danışma Kurulu, Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu, Türk Hukukçu Kadınlar Derneği üyeliklerinin yanı sıra İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatör Yardımcılığı da yapmıştır. Kadınların güçlendirilmesi ve cinsiyet eşitliği alanında Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Eşitlik Komisyonu Toplantısı (2009), 6. Dünya Su Forumu ( 2012) ve Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu Kongresi (2013) gibi birçok uluslararası toplantıya ana konuşmacı olarak katılmıştır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

 • TİJEN MERGEN

  Tijen Mergen

  Başkan Yardımcısı
  Tijen Mergen

  Tijen Mergen , Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden Yüksek Lisans derecesiyle ve akademik başarının yanı sıra sosyal konularda gösterdiği  faaliyetleri nedeni  ile Rektör Ödülü alarak  mezun olan Mergen 13 yıl boyunca NCR Corp’da Türkiye ve Orta ve Doğu Avrupa Bölgelerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini üstlendi.
  1998-2003 yıllarında Apple- BilkomA.Ş.'de Genel Müdür olarak hizmet vermiş , 2000 yılında, Bilkom A.Ş.'nin Komili Holding'den Koç Holding'e devri sürecinde de aktif rol almıştır. Aynı yıl, Dünya Gazetesi tarafından ilk defa verilen "Yılın Profesyonel İş Kadını" ödülünü almıştır.
  Çalışma hayatına Doğan Gazetecilik  ve Hürriyet AŞ bünyesinde Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam eden Mergen, sadece habercilik değil içerik ve hizmet üreten toplam 12 sitenin geliştirilmesi  ve gazetecilk sektörünün digital dönüşümünde ve çok kısa sürede karlılığa geçmesinde öncülük yapmıştır. Türkiye’de son dönemlerde  en başarılı sosyal sorumluluk projesi olarak kabul edilen ‘’Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasınn da liderliğini üstlenmiştir.
  Ekim 2013’de kendi şirketini kurarak çalışma hayatına  girişimci olarak devam eden  Mergen, çalışan mutluluğunun kurum başarısındaki önemini vurgulamak ve yöntemlerini öğretmek üzere,  Power Of Happiness Platformu’nun kuruluşunu gerçekleştirmiştir  ve pek çok kuruma bu konuda  danışmanlık hizmeti, eğitim ve koçluk hizmeti sunmaktadır.
  Mergen  ayrıca beş yılı aşkın bir süredir Bahçeşehir Üniversitesi’nda Sosyal Bilimler Fakültesinde yüksek Lisans öğrencilerine  Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0  ve Pazarlama dersleri vermektedir.
  1999’dan bu yana  “Çeşitlilik- Diversity” “Eğitim” ve “Cinsiyet Eşitliği” konularında  “Aile İçi Şiddete Son” “Haklı Kadın Platformu kurulumu ve operasyonu” , “Lead Network kurulumu,” gibi pek çok projeye ve enjio çalışmalarına öncülük etmiş ve destek vermiştir.   KAGİDER’in de kurucu üyesi ve 2009-2013 yıllarında yönetim kurulu üyesi olan Mergen, 2009-2013 yılları arasında,  Doğan Gazetecilik AŞ de de 2013-2017 yılları arasında  Yönetim Kurulu üyesi olarak görev almıştır.

   

 • AYŞEGÜL ÖZSAN

  Ayşegül Özsan

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Ayşegül Özsan 

  Ayşegül Özsan 1985 İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Londra’da bir yıl dil eğitiminden sonra Standard Chartered Bank’a Londra’da katılmış, Malezya ve Singapur’daki eğitim merkezlerinde bir yıl aldığı ‘Yönetici Adayı’ eğitimini takiben , 1 ay süren Outdoor –survival eğitimi almıştır. 1985-1999 yılları arasında, StandardChartered, Credit Lyonnais ,Citibank , İstanbul, İzmir, Dubai, Bahreyn ofislerinde ,Kurumsal ve Bireysel segmentte farklı pozisyonlarda çalıştıktan sonra,1999 senesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştığı Citibank’dan ayrılmıştır. Özsan, Bankacılık kariyeri süresinde onlarca yurtiçi, yurtdışı, teknik ve beceriye yönelik çeşitli eğitimler almış ve görevleri sırasında değişik eğitim programları ve seminerler düzenlemiştir. Özsan’ın; 2001 yılında kurmuş olduğu A ve C Özsan Eğitim ve Danışmanlık şu ana kadar 100.000 kişiye eğitim, seminer programı düzenlemiş, yaklaşık 1.000 yöneticiye, yönetici koçluğu yapmıştır. Özsan, Şirkette kurucu ortak olarak görevini devam ettirip, firmalara danışmanlık ve bire bir yönetici koçluğu yapmakta Satış Becerileri, Çağrı Merkezi Yönetimi,  Performans Yönetimi, Satış Yönetimi, Koçluk, Zaman Yönetimi eğitimleri ağırlıklı olmak üzere birçok eğitim vermekte, yönetici koçluğu yapmaktadır. Özsan ASTD (ATD) Üyesi olup ,ATD’nin ABD ‘deki konferanslarına katılmaktadır. Ayşegül Özsan Türkçe ve İngilizce eğitim vermektedir.

 • BERRİN KULELİ

  Berrin Kuleli

  Başkan Yardımcısı

  İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İngiliz Filolojisini ve  ardından İstanbul Üniversitesi Uluslararası İş İdaresi master programını bitirdi. Osmanlı Bankası Merkez Şubesinde İhracat Dept.da başladığı iş hayatına Procter & Gamble’da mali analist olarak devam etti, daha sonra  Türkiye’de ki Shell şirketinde 10 yıl süre ile Satış ve Pazarlama bölümlerinde planlama analisti, Trakya ve İstanbul bölge saha satış müdürü ve Akaryakıt istasyonları  eğitim müdürü  olarak çalıştı. Hizmet kalitesinin geliştirilmesi konusunda bir çok eğitimin oluşturulmasını sağladı ve eğitimler verdi ve müşterilere daha iyi hizmet sunmak için Shell tarafından geliştirilen pek çok uluslarası projede bizzat görev aldı. Bu çalışmalarını sürdürürken yürüttüğü bir projeden esinlenerek 1998 yılında profesyonel hayattan ayrılıp Piramit Danışmanlık adında kurduğu şirketi ile girişimciliğe adım attı.   Türkiye’de ikamet eden bir çok uluslararası ve yerli şirkete müşterilere sunduğu hizmet kalitesini arttırmalarını sağlayacak gizli müşteri projelerini anlattı ve projelerin uygulanmasını sağladı. Gizli müşteri çalışmalarının pek çok sektörde ilk defa uygulanmasına öncülük etti. KAGİDER’de  (Türkiye Kadın girişimciler Derneği)  3 yıl yönetim kurulu üyeliği , üye ilişkileri başkanlığı ve 5 yıl denetim komite başkanlığı yapmıştır. Lead Network Türkiye Derneğininin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir. KAGİDER ve LEAD Network Türkiye’de kadınların gerek girişimci olması, gerekse  genel müdür ve yönetim kurullarında yer almalarını desteklemek adına sosyal sorumluluk çalışmaları yürütmektedir. Kadın girişimcilere  işlerini geliştirmek için satış ve pazarlama eğitimleri vermektedir. Avrupa Birliği Mentör Proje Ağında Mentör eğitimi almıştır, pek çok girişimci kadına mentörlük yapmaktadır. Balkan Kadın komisyonu tarafından dünyada ki kadın girişimcilere rol model olmak üzere Türkiye’de seçilmiş 3 kadın girişimciden biridir.
  Evli ve 1 kız çocuk annesidir.

 • ESRA BEZİRCİOĞLU

  Esra Bezircioğlu

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Esra Bezircioğlu

  1977 İstanbul doğumludur.
  İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği mezunudur.

  Evli, iki çocuk annesidir.
  Kariyerine henüz öğrenci iken, 1997 yılında Yurtseven Şirketler Grubunda başladı.
  Sırasıyla ve hiç ara vermeden,  
  1998 yılında Canon – Hesmak’da
  2003 yılında Fujitsu’da, 

  2004 yılında Konica Minolta – Transteknik Holding’de üst düzey yöneticilik görevleri aldıktan sonra, işletmeciliğe başlayan Esra Bezircioğlu,
  2006 yılında Tek Bilişim’in ve 2015 yılında da Edalp Bilişim’in kuruluşuna imza attı. 

  2019 yılı itibarı ile ofis makineleri, dokümantasyon yönetimi, teknoloji danışmanlığı, satış ve şirket yönetiminde öne çıkan iş tecrübesinin 23. Yılını sürdürmektedir

 • GÜZİN İLKER

  Güzin İlker

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1958 Yılında Samsun’da doğan Güzin İlker,orta öğrenimini Samsun 19 Mayıs Lisesinde tamamladıktan sonra 1981 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.İş hayatına üniversite yıllarında triko sanayicisi olan babasının yanında başladı.1988 yılında kardeşi Ayşegül Demirağ ile halen kurucu ortağı olduğu güzellik,estetik ve diş sağlığı konusunda faaliyet gösteren Bioritm Güzellik Enstitüsünü kurdu.İlk olarak Erenköy’de kurulan Bioritm Institute 1996 yılında Erenköy’de 2.şube,1998 yılında Nişantaşı ve Samsun 2003 yılında Rusya Stavrapol’de şubeler açarak markalaşmaya başladı.Aynı zamanda 1997 yılından beri ünlü İtalyan zayıflama sistemi InfrafitX’in Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. 1997 yılında Marmara Üniversitesi MIS programını tamamlayan Güzin İlker, 2006 yılından itibaren KAGİDER üyesi olup,kadının iş ve sosyal hayatta güçlenmesi konusunda birçok projede hem katılımcı,hem aktif çalışan ve gönüllü mentörlük yaptı.2015 yılından itibaren KAGİDER Yönetim Kurulunda Networking Strateji sorumlusu olarak görev aldı.Evli ve iki erkek çocuk annesidir.

 • FİSUN USTA

  Fisun Usta

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1958 yılında İstanbul’da doğdu. 1978 yılında Alman Lisesi’nden mezun oldu. 1988 yılında Pak Yıkama Kiralama adı altında İstanbul’un ilk endüstriyel çamaşırhanelerinden birini kurdu, Halen bu firmanın Yönetim Kurulu Üyesi ve Finansal Koordinatörü olarak faaliyetlerini yürütmektedir. 2008 yılında çocukları ile birlikte kurduğu USTEK RFID Solutions ile innovatif ve teknolojik tekstil takip çözümleri alanına adım atmıştır. 2009 yılında finale kaldığı Türkiye’nin Kadın Girişimcisi yarışması ile birlikte KAGIDER ile tanışmış ve halen KAGIDER Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir, bunun yanısıra EWMD, Türkiye Toplum Gönüllüleri Vakfı, Buğday Derneği , Fütüristler derneği gibi derneklerde de aktif görev almaktadır.
  Evli, 2 çocuk annesi ve 3 torun sahibidir.

 • FEYHAN KAPRALI

  Feyhan Kapralı

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1985 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Feyhan Kapralı,1994-1995 yılları arasında Barselona'da Chicago Üniversitesi'nde yürüttüğü Executive MBA programına devam etmiştir.
  1987 yılı itibarıyla turizm sektöründe çalışmaktadır. Halen, TekserTurizm&Seyahat‘in Yönetici Ortağı’dır.
  Yabancı grupların ve şirketlerin Türkiye’de ki teşvik seyahatleri ve toplantı organizasyonlarını düzenleme konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Tekser Turizm ve Seyahat’de görevi ve çalışmaları ağırlıklı olarak şirketin müşteri tabanını uluslararası ölçekte büyütmek ve ürünlerini çeşitlendirmek olmuştur.
  SITE (Society of Travel Excellence ve MPI (Meeting Plannners International) gibi uluslararası derneklerin Türkiye yönetim kurullarında görev almakta, 30 yıllık uluslararası tecrübesini sektör standartlarını iyileştirmeyi ve genç meslekdaşlarına yardımcı olmak için paylaşmaktadır. Amaçları arasında genç liderler için rehberlik ve eğitim programları düzenlemek, kadın liderliğinin arttırılmasını teşvik ederek yerel seyahat endüstrisinin önemli bir parçası haline gelmelerini sağlamak bulunmaktadır.
  Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER)'in kurucu üyelerinden biridir. Ayrıca, 2015 yılından bu yana Derneğin Uluslararası İlişkiler Stratejisi Grubu’ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

 • FERAH TÜREL

  Ferah Türel

  Yönetim Kurulu Üyesi

  İzmir Özel Türk Lisesi ve ardından 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
  Kariyerinin başlangıcında, bir yayınevinde kurumsal avukat olarak görev aldı.  1995 yılından itibaren sırasıyla  Van-Özalp,  Afyon-İsçehisar,  Kars ve  Kırıkkale’de noterlik yaptı.
  Halen İstanbul-Levent’te  Beyoğlu 48. Noteri olarak görevini sürdürmektedir.

  Evli ve 1 kız 1 erkek annesidir.

   

 • AYTÜL ERÇİL

  Aytül Erçil

  Yedek Yönetim Kurulu Üyesi

  Aytül Erçil

  Profesor Dr. Aytül Erçil Boğaziçi Universitesi Elektrik Mühendisliği ve Matematik Bölümlerinden 1979 yılında lisans, Brown Universitesi, uygulamalı matematik bölümünden 1980 yılında yüksek lisans, 1983 yılında ise Doktora derecesini almıştır. 5 yıl General Motors Araştırma Laboratuvarında çalıştıktan sonra 1988 - 2001 yılları arasında Boğaziçi Universitesinde öğretim üyeliği ve kurucusu olduğu BUPAM Yapay Görme Laboratuvarının direktörlüğünü yapmıştır. 2001 yılından beri ise Sabancı Üniversitesinde öğretim üyeliği ve kurucusu olduğu VPALAB yapay görme laboratuvarının direktörlüğünü yapmaktadır. Çeşitli Uluslararası projelerde (Nato, FP4, Eureka, NSF, FP6, Nedo, FP7) araştırmacı/proje yürütücüsü olarak görev yapmış olan Prof. Erçil, TÖTİAD – Türk Örüntü Tanıma ve İmge Analizi Derneğinin kurucu başkanı olup, IAPR ‘International Association of Pattern Recognition’ın yönetim kurulu üyesidir. 2006 yılında Prof. Erçil’in kurduğu Vistek ISRA Vision A.Ş. Aralık 2013’de yapay görme konusunda Avrupa’da 1 numara, dünyada 3. konumda olan Alman ISRA Vision firmasına satılmıştır.  Prof. Erçil’in çalışmaları ‘Uluslararası Başarı Ödülü’, Eureka Başarı öyküsü, Endeavor girişimcisi, 2010 teknoloji ödülü finalisti, Veuve Clicquot ‘yılın en etkin kadın girişimcisi’ ödülü, Makina ve Aksesuarları Üretim Teknolojileri yarışmasında birincilik ödülü, ‘2013 Türkiye’nin kadın girişimcisi’, ‘Kristal Ağaç yılın kadın girişimcisi’, 2014 Ansiad ‘yılın kadın girişimcisi’, “Microsoft Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider’ ödülü, 2019 Selçuk Yasar girişimcilik, yenilikçilik, inovasyon ödülü gibi birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülmüştür.

  Prof. Erçil Arcelik Uluslararası Danışma Kurulu üyesi, Allianz Uluslararası Danışma Kurulu üyesi, Swiss Innovation valley danışma kurulu üyesi ve European Machine Vision Association Bilimsel ve Endüstriyel Danışma kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Seri girişimci ve sertifikalı melek yatırımcı olarak çalışmalarına devam eden Prof. Erçil Vispera Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin ortağı ve CEO’sudur. Vispera 2019 yılında EY tarafından en başarılı startup olarak seçilmiştir.

   

 • TÜLİN YAZICI

  Tülin Yazıcı

  Yedek Yönetim Kurulu Üyesi

  Tülin Yazıcı

  1957 yılında Lüleburgaz ‘da doğan ve Hacettepe Üniversitesi Yüksek Hemşirelik Okulu mezunu olan Rana Tülün YAZICI, eşinin inşaat şirketinde uzun yıllar çalıştı.
  1988 yılından itibaren ailesine ait dış ticaret şirketinde görev aldı. Şirket içinde mümessillik ve tekstil ihracatının pazarlama ve yönetiminde bulundu.
  1995 yılında yakın bir arkadaşının teşvikiyle üniforma sektörüne ilgi duymaya başladı. Bunun üzerine yaptığı fizibilite çalışmalarıyla beraber Paris’e Balenciaga firmasına görüşmeye gitti, Balenciaga’ya ait Carven - Claude de Tourtour ve Balenciaga üniforma markalarını temsilcilikleri alarak üniforma işine başladı.
  2006 yılında çalışmalarını Canan Göknil Eryurt ile birlikte yürütmeye başladı ve sonrasında bu işbirliğini sektörde ilk kez bir tasarımcı – endüstri ortaklığına dönüştürerek Dress Best Uniforms markasını kurdu.
  Markası ile sadece yurtiçi değil yurtdışına da hizmet verdi. Rana Tülün Yazıcı Dress Best Uniforms markasıyla, aralarında Accor, Hilton, Hyatt, Ihg, Starwood, Wyndham ve Radisson Group Otellerinin bulunduğu birçok otelin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinin üniforma tasarım ve tedarikçisi haline geldi.
  Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai ile tek satıcı sözleşmeleriyle bayiilikler oluşturmuş olup Avrupa pazarında rekabet gücünü arttırmak için ise Hollanda ‘da  bir şube açılışı yapmıştır.
  Halen Dress Best Uniforms markası ile Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, Afrika, Avrupa ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere pek çok ülkede otel zincirleri, havayolları, hastaneler ,kamu kurumları ve kurumsal şirketler için personel üniforması tasarlayarak üretimlerini gerçekleştirmekte ve hali hazırda 48 farklı ülkeye ihracat yaparak firmasını sektörün önde gelenleri konumuna getirmektedir.

 • alev akın

  Alev Akın

  Yedek Yönetim Kurulu Üyesi

  İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde 1994 yılında lisans ve 1996 yılında yüksek lisans derecesini tamamladı. Profesyonel çalışma hayatına;  yüksek lisans çalışmaları sırasında bir TÜBİTAK projesinde yönetici yardımcısı görevi ile başladı. 1996-2001 yılları arasında özel sektör inşaat projelerinde proje takım üyesi, proje yöneticisi ve proje koordinatörü olarak çeşitli görevler alan Akın, 2001- 2005 yılları arasında uluslararası ofis mobilyası şirketi Herman Miller Inc. ile Genel Müdür görevini yürüttüğü BMS firması bünyesinde, Türkiye’deki Amerikan Hükümeti “GSA” projelerinde proje yöneticiliği görevlerini sürdürdü. 2005 yılında PMP derecesini alan Akın, aynı yıl Y. Mimar Gül Erkmen ile İŞTE Proje Yönetimi firmasını kurdu. 2006-2009 yılları arasında İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinin yanısıra, 2010-2011 çalışma döneminde ise İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini tamamladı.

  14 yıldır ekibiyle birlikte, geleceğe yön veren projelerin kendini sürece adamış bir paydaş yönetimi ile daha etkili ve daha verimli şekilde hayata geçebileceğine inanarak sektörde proje yönetim hizmeti  vermeye devam etmektedir.

  Değiştirmek, dönüşmek ve değer üretmek için çok çalışmak gerektiğine inanan Akın; IPYD, PMI (Project Management Institute), SAVE (Society of American Value Engineers), Agile Construction TR Çalışma Platformu ve 2017 yılından bu yana da KAGİDER üyesidir.   

   

 • FİLİZ YALDIZ

  Filiz Yaldız

  Yedek Yönetim Kurulu Üyesi

  Öğrencilik yıllarında başladığı iş hayatında profosyonel yönetici olarak uzun yıllar çalıştı. Profosyonel çalışma hayatını sürdürür iken ,yönetimde liderlik, toplam kalite yönetimi,kişiler arası ilişkilerin geliştirilmesi,yönetimde kalite,karar verme ve problem çözme, yönetim ve organizasyon,Ekiple sinerji yaratma eğitimi,yönetim becerileri ,diksiyon eğitimi ,gençlik liderliği,etkin yöneticilik grup çalışması,ISO9001 Kalite ve güvence eğitimi ,takım halinde öğrenme, ,proje çalışma grubu eğitimi,iç kalite sistemi denetçi eğitimleri aldı.2003 yılında kurucu ortağı olduğu aile şirketine geçerek yönetim kurulu başkanlığını üstlendi. 2013-2018  Adana Ticaret Odası meslek komitesi başkanı ,2018-2023  dönemleri Adana Sanayi Odası meslek komitesi ve çalışma grubu konsey  başkanlığına seçildi .2013 yılında başlattığı kendi şirketinde ve bölgesinde uygulanan bir eğitim modeli oluşturdu.Okul sanayi işbirliği çerçevesinde sınıf açarak  mesleki eğitim merkezi ve sanayi işbirliği protokulu ile sektöre uygulamalı eğitim modelini, kendi işletmesinde sektöre kalifiye eleman yetiştirmektedir.VALİLİK ,KOSGEB , ESOB ,İŞKUR ,ÜNİVERSİTE  iş birliği ile kadın girişimcilere kendine iş kurma projelerinde mentörlük görevini üstlenmektedir.UNDP Temel girişimcilik, mesleki nitelik kazandırma ,ileri girişimcilik eğitimi, toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı işyeri eğitimi aldı.BPW İş ve meslek sahibi kadınlar federasyonu Adana kurucu bşk. ve 1. Dönem yönetim kurulu bşk., Adana Sanayici İş adamları derneği ,Adana İş kadınları derneği ,TOBB Kadın girişimciler kurulu üyeliği,Dijital girişimcilik kalkınma derneği kurucu başkanı , KAGİDER denetleme kurulu üyesi ,Türkiye iş insanları konfederasyonu delegesidir.Hatay kadın girişimciler ,Hakkari kadın girişimciler derneği onursal üyelikleri bulunmaktadır.Evli  bir çocuk annesi ve iki torunun babaannesidir.

 • BAHAR ŞEN

  Bahar Şen

  Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
  Bahar Şen

  Bahar Şen, Türkiye’nin önde gelen yönetim danışmanlığı şirketlerinden ''Springtime Danışmanlık''ın kurucusu, ‘’Success Programme’’ın kurucu ortağıdır. İTÜ Çevre Mühendisliği eğitiminin ardından, aralarında BSI-British Standards Institution Ülke Müdürlüğü görevinin de bulunduğu, kamu ve özel sektör şirketlerinde yöneticilik yapan Bahar Şen, ardından bir solo girişimci olarak kurduğu Springtime Danışmanlık şirketini 14 yılda yüksek müşteri memnuniyeti ve referansı ile büyüyen kurumsal bir yönetim danışmanlığı şirketi haline getirmiş, ekibi ile Türkiye’nin ilk 500 şirketinin 350’sine, toplamda da 1000’den fazla firmaya hizmet vermiştir. Bunun dışında Avrupa ve Asya’da bulunan bazı çok uluslu firmalara sunduğu danışmanlık ve eğitim hizmetleri ile bu şirketlerin performans, çevre, güvenlik ve kalite yönetim sistemleri çıtalarını yükseltmelerine yardımcı olmuştur.

  30 yıllık iş deneyiminin ardından, daha büyük bir amaçla yola çıkmış ve ‘’2030 yılına kadar, 2 Milyon iş liderine ilham vererek şirketlerin ve ülkemizin gelişimine pozitif yönde tesir etmek’’ misyonuyla Success Programme danışmanlık şirketini kurmuştur. Yeni dijital ekonomide iş liderlerini, bu büyük dönüşüm için, yeni araçlar, yeni yetkinlikler ve yeni bir zihin ile donanımlı hale getirmektedir. Hızlı büyüyen şirketlere, çok uluslu şirketlere ve Türkiye’de çok uluslu şirketler tarafından satın alınarak uluslararası hale gelen şirketlerin liderlerine ama özellikle de kadın liderlere Değişim Yönetimi, Üstel Büyüme, Çalışan Deneyimi ve Liderlik Gelişimi alanlarında uluslararası tanınmış araçlar ve tekniklerle destek vermektedir.

  Bahar Şen, Kagider üyeliğinin yanısıra Türk Kültür Vakfı, Türk-İngiliz Ticaret Odası üyesidir. Üstel büyüme konusunda dünyadaki en önemli otoritelerden olan Singularity Üniversitesi’nin İstanbul ve Ankara Chapter’larının lider takımında yer almaktadır. Yelken sporuna gönül vermiştir ve 1 çocuk annesidir.
 • SEZEN SARAL

  Sezen Sungur Saral

  Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
  Sezen Sungur Saral

  Bornova Anadolu Lisesi'nden birincilikle, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden "Yüksek Onur" derecesiyle mezun oldu.
  Profesyonel olarak voleybol oynadı ve Kayak Milli Takımı'na seçildi.
  Mezun olduğu sene çalışmaya başladığı Türkiye'nin en büyük fuar şirketi CNR Holding'de 8 senede Satış Temsilciliği'nden Genel Müdür Yardımcılığı'na yükseldi.
  2010'da Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu eşi Uygar Saral ile Selekt Bilgisayar'ı kurdu.
  Çıkış amacı daha çok insanın daha çok kitap okumasını sağlayacağına, bilgiyi özgürleştireceğine inandığı e-kitabın Türkiye'de lanse edilmesi idi.
  2010'da reeder markası ile Türkiye'de ilk e-kitap okuyucu cihazı piyasaya sundu ve 2011'de e-kitap sitesini açtı.
  2012'de Türkiye'ye ilk 3G'li Android tableti getirerek Turkcell ile ilk perakende kampanyasını gerçekleştirdi.
  2013'te Intel ile anlaştı ve 2014 yılında EMEA bölgesinin en çok Intel işlemcili tablet satan markası oldu.
  2015 yılında ilk akıllı telefonunu piyasaya sundu ve en çok satılan ilk 25 model arasında yer aldı.
  2016 yılında; daha önce Yemeksepeti, Airties ve Pozitron gibi firmaları seçen Global Girişimcilik Derneği Endeavor Türkiye tarafından seçildi. Aynı yıl Amerikan Danışmanlık firması Ernst & Young'ın EY Global Girişimci Kadın Liderler programına seçilen 10 kadından biri oldu.
  2017 yılında Teknik Servis, Depo, Lojistik, Montaj hizmetlerinin verildiği günde 1000 cihaz tamir ve elleçleme kapasiteli operasyon merkezini açtı.
  2018 yılında Çin'den stratejik ortaklık ile yılda 600.000 adetlik üretim kapasiteli tablet, telefon ve akıllı ürünler fabrikasını, Karadeniz Bölgesi'nin ilk ve tek teknoloji yatırımı olarak Samsun'da kurdu.
  Garanti Bankası ve KAGİDER tarafından Ekonomist dergisi desteği ile düzenlenen Türkiye'nin Kadın Girişimcisi yarışmasında 2018 yılı birincisi seçilerek büyük ödülü aldı.
  2019 yılında EY Yılın Girişimcisi yarışmasında Kadın kategorisinin birincisi oldu.
  Teknik özellikleri, fiyat politikası ve ek inovatif hizmetleri ile rakiplerinden ayrılarak tablet bilgisayarda pazar lideri olan reeder'ın yerli üretim akıllı telefon ve çocuk saati gibi ürünleri ile tüm elektronik marketlerde ve telekom operatörlerinde satılmakta. 

   

 • BEYLEM LEBLEBİCİ BİRSEN

  Beylem Leblebici Birsen

  Yedek Yönetim Kurulu Üyesi

  1979 yılında Tokat’ta doğan Beylem Leblebici Birsen Notre Dame De Sion Fransız Kız Lisesini 1998 yılında bitirdi. İstanbul Universitesi İngilizce İşletme bölümünü 2004 de tamamladıktan sonra London Metropolitan University’ de International Business Master’ı yaptı.  Üniversite yıllarında çalışmaya başladığı aile şirketi Lepar Otomotiv’de yönetici olarak iş hayatına devam etmektedir.
  Evli ve 2 kız annesidir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. 

 • PınarAkalınKagiderGYK

  Pınar Akalın

  Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
  Pınar Akalın

  Pınar Akalın, Türkiye’nin öncü biyoteknoloji firmalarından, yüksek ölçekli sentetik DNA üretimi yapan Sentromer DNA Teknolojileri’nin kurucusu ve yöneticisidir.  Amerika'da Kimya, Moleküler Biyoloji ve Genetik eğitiminin ardından kariyerine genomik veri bankacılığı alanında çalışarak devam etmiştir. 2009 yılında İstanbul'da İTÜ Teknokent'te kurduğu firmada sentetik DNA üretiminin yanısıra sağlık ve biyoteknoloji alanında tanı ve tedaviye yönelik, belirlenen öncelikler doğrultusunda ürün ve hizmet geliştirmeye devam etmektedir. Akalın, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. KAGİDER - Türkiye Kadın Girişimciler Derneği yönetim kurulu ve çeşitli meslek gruplarında (ESCMID, ACS, IFSH, Türk Moleküler Biyoloji ve Genetik Derneği) aktif üyeliği olup, bilimsel çalışmalara ait patent ve yayınları bulunmaktadır. 2011 KAGİDER-Garanti Bankası-Ekonomist Dergisi Türkiye’nin Kadın Girişimcisi yarışmasında Yılın Gelecek Vaadeden Kadın Girişimcisi; 2012 ANGİAD Başarılı Kadın Girişimci; 2013 KOSGEB Başarılı Kadın Girişimci; 2015 Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri En İyi Kuluçka Firma Ödülü; 2018 Türkiye Ekonomi Zirvesi Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü; 2019 İş’te Kadın Cumhurbaşkanlığı ödüllerine layık görülmüştür.