E-BÜLTEN KAYIT

Genel Sekreterlik

Geri Dön
 • yeşimsevwesd

  Yeşim Müftüler Seviğ

  Genel Sekreter
  Yeşim Müftüler Seviğ
  Orta öğrenimini İstanbul Amerikan Robert Kolej’de tamamlayan Yeşim Müftüler Seviğ, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Sonrasında ise Paris- Fransa’da Alliance Francaise’de Fransızca eğitimi almıştır. Profesyonel hayatına Tekfen İnşaat ve Yatırım A.Ş.’de Finans Uzmanı olarak başlayan Seviğ daha sonra Türk Hava Yolları’nda üç yıl boyunca Dış İlişkiler Uzmanı olarak görev alıp McKinsey ve Özelleştirme İdaresi ile birlikte Türk Hava Yolları’nın özelleştirmeye hazırlık çalışmalarını, yeni pazar araştırmalarını yürütmüş ve THY’nın Avrupa Birliği standartlarına uyumu için Brüksel’de JAA toplantılarına katılarak uyum çalışmalarını takip etmiştir. 1995-1996 yılında Beta Mümessillik’te tekstil, ihracat konularında deneyim kazandıktan sonra 1996’da TİM Promosyon olarak kendi promosyon malzemeleri firmasını kurmuştur. 1996-2008 yılları arasında kurduğu iki ayrı şirket ile imalat ve ithalata da girerek hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki birçok markanın markalama, pazarlama, promosyon planlama ve tedarik faaliyetlerini yürütmüş büyük çaplı ihracat gerçekleştirmiştir; aynı zamanda JTI Japan Tobacco Industries’in dünya çapında onaylı resmi tedarikçişi olmuştur. 2006 yılında ayrıca logo çikolata konseptini Türkiye’ye getirerek iki yıl süreyle çikolata imalatını gerçekleştirdikten sonra şirketini devretmiştir. Eylül 2009’dan itibaren KAGİDER’de Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır.

  Yeşim Müftüler Seviğ, Genel Sekreter, yesimsevig@kagider.org 
 • begüm_2

  Begüm Balaban Bayrak

  Proje ve Uluslararası İlişkiler Yöneticisi
  Begüm Balaban Bayrak

  Begüm Balaban Bayrak, “Uluslararası İlişkiler Lisans” (2007) ve “Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans” (2013) mezunudur. Londra’da University of London ve Birkbeck College’da 2007-2008 yıllarında “Uluslararası Ticaret” ve “Enerji Güvenliği Politikası” eğitim programlarını tamamlamıştır. 2006-2011 yılları arasında Beykent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde gönüllü olarak “Orta Doğu Kürsüsü”nde akademik çalışmalarda bulunmuştur. İş hayatına 2008 yılında, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) bünyesinde özel amaçlı iş konseyi olarak faaliyet gösteren Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’de Koordinatör Yardımcısı olarak başlamış, 2010 yılında DTİK’de Avrasya, Asya Pasifik, Avrupa, Balkanlar, Amerika, Orta Doğu-Körfez-Afrika Bölgelerinden Sorumlu Koordinatör Vekili olarak görev almıştır. DEİK’te bulunduğu 5 yıl içinde, DTİK Genel Kurullarının yapıldığı, 2009 ve 2011 yıllarında, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık himayelerinde gerçekleştirilen “Dünya Türk Girişimciler Kurultayları”nın organizasyonlarını yürütmüştür. Çeşitli diplomatik temaslarda bulunarak, Bölge Komitelerinin yönetim süreçlerinde ve projelerinde, 25’i aşkın ülkede de uluslararası resmi organizasyon ve projelerde aktif rol almıştır. 2013 Eylül ayında Katar, Sudan ortaklı uluslararası bir firmaya transfer olarak, Türkiye Liason Ofisini kurmuş, “Ülke Müdürlüğü ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü” görevlerini yürütmüştür. 2015 Mayıs ayında ayrıldığı görevinden sonra, çeşitli projelerde danışmanlık yapmıştır. Aynı zamanda gönüllü olarak editörlük ve sunuculuk da yapan Begüm Balaban Bayrak AÇEV gönüllüsüdür. 2018 Haziran ayı itibari ile KAGİDER’de “Proje ve Uluslararası İlişkiler Yöneticisi” olarak, eş zamanlı olarak 2019 Haziran ayı itibari ile de, Avrupa Birliği tarafından finanse edilmekte olan “İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı” Proje Koordinatörü olarak görev almaktadır.
 • MO_FOTO

  Meltem Karaarslan Özperçel

  Dijital Mecralar Yöneticisi
  Meltem Karaarslan Özperçel

  Üniversite eğitimini Girişimcilik ve Proje Yönetim alanında tamamladı. Eğitimini sürdürürken İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Avrupa Birliği Ofisinde gönüllü olarak çalıştı. Aynı zamanda 2007 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi öğrenci konseyine seçildi ve aktif olarak çalıştı. 2008-2009 yılı güz döneminde Erasmus sınavını burslu kazanarak, Litvanya’nın Vilnius şehrinde bulunan College of Social Sciences’ta Business Management eğitimi aldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü 4. sınıfta eğitimine devam ediyor. KAGİDER ile tanışması, KAGİDER’in Haziran 2010’da ilkini gerçekleştirdiği Dünya Bankası destekli ‘’Geleceğin Kadın Liderleri’’ projesine seçilmesi ile başlamıştır. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nde Ocak 2011’de ‘’Kars’taki Kızlar İlerliyor’’ projesi kapsamında Eğitim Koordinatörü olarak göreve başladı. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nde 8 yıl Projeler Yöneticisi olarak görev yaptı. Eş zamanlı Sosyal Medya Yönetimi ve Raporlaması konularında eğitim aldı. KAGİDER’in sosyal medya hesaplarının kurulması, yönetilmesi ve raporlanmasından 5 yıl sorumlu oldu. Bu sorumluluğumun altında Sosyal Medya Stratejisi oluşturma, Topluluk Yönetimi, Sosyal Medya İzleme, İçerik Üretimi ve Yönetimi çalışmaları mevcuttur. Bu çalışmalardan ayrı olarak 2 sene üzerinde çalıştığı iş fikrini hayata geçirdi. Katlanabilir ve çantada taşınabilir bir ayakkabı tasarlayan Özperçel Ocak 2014’de Pisi Shoe markasıyla ürünü satışa çıkardı. Girişimcilik yolculuğu devam eden Meltem Karaarslan Özperçel Kasım 2019 itibarıyla Dijital Mecralar Yöneticisi olarak KAGİDER'de  göreve başladı.

  Meltem Karaarslan Özperçel, meltemkaraarslan@kagider.org 
 • aylindinler_2017

  Aylin Dinler

  Üye İlişkileri & Etkinlik Yöneticisi

  Aylin Dinler
  Fatih Vatan Lisesi Türkçe – Matematik bölümünden 1996 yılında mezun oldu. 1 Yıl Şampiyon Daktilo Bilgisayar ve Sekreterlik kursuna devam etti. Dinler, 1996 yılında Bil Öğretim Kurumların ‘da kitap ve test dizgisi yapmak üzere işe başladı. 2000 – 2012 yılları arasında Topçuoğlu Gümrük Müşavirliği & Puma Denizcilik A.Ş’de yönetici asistanı olarak iş hayatına devam etti. 2012 Yılı itibariyle B-fit Sağlık ve Spor Merkezi A.Ş de Yönetici Asistanı ve Organizasyonlar Sorumlusu olarak görev aldı. Halen İtalyan Kültür Merkezin de İtalyanca Kurusun’aa devam etmekte. Ağustos 2016 itibariyle KAGİDER ‘de İdari İşler Asistanı olarak göreve başlamıştır.

 • Meltem Dere Fotograf

  Meltem Dere Kartal

  Gençlik, Girişimcilik ve Teknoloji Projeleri Yöneticisi

  Meltem Dere Kartal

  Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü(2014) tamamlamıştır. Ayrıca 2014 yılında Dünya Bankası destekli ‘’Geleceğin Kadın Liderleri’’ projesine seçildi. KAGİDER'in Okyanus Yolcuları Projesi kapsamında kendisine atanan mentor ile kariyer planlaması konusunda destek alıp profesyonel kariyerine MİGROS A.Ş. de Management Traniee olarak başladı. Ardından kariyerine İnsan Kaynakları alanında devam etme kararı alıp İNKA İnsan Kaynakları firmasında İK Uzmanı- İşe Alım ve Organizasyonel Gelişim alanında ilerledi. 2018 Mayıs itibariyle KAGİDER'de Projeler Sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 2009 yılından itibaren LÖSEV, TEMA gibi STK 'ların projelerinde gönüllü yer alan Meltem Dere, ayrıca Gazi Üniversitesi bünyesinde ''Görme Engellilere Eğitmenlik, Kardeş Okul'' sosyal sorumluluk projelerinde  de aktif olarak yer almaktadır.

 • isilkuturup

  Işıl Kütürüp

  Mali ve İdari İşler Uzmanı

  Işıl Kütürüp

  Üniversite eğitimine Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Maliye Bölümü’nde (2014) başlamış ardından Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü’ne geçiş yaparak 2017 yılında tamamlamıştır.  Stajını Alesta Mali Müşavirlik Ofisinde yapmıştır. Esas Holding’in desteklemiş olduğu “2018 İlk Fırsat” projesine kabul edilerek,  KAGİDER ekibine “İlk Fırsat” projesi ile dâhil olmuştur. 21. yy beceri eğitimleri ve mentorlük desteğiyle ilk iş deneyimini yaşamaktadır. 2018 Ocak ayından itibaren KAGİDER’de çalışmaya devam etmektedir.

 • ceren_turkmen

  Ceren Deniz Türkmen

  Dış Ticaret Uzman Yardımcısı

  Ceren Deniz Türkmen Hacettepe Üniversitesi ‘İngilizce Mütercim-Tercümanlık’ lisans programını 2017 yılında bitirdikten sonra kazandığı burs kapsamında Rusya Saint Petersburg Devlet Üniversitesi ‘Siyasal Yönetişim ve Kamu Politikası’ bölümünde yüksek lisans eğitimi almış ve tez çalışmasını ‘siyasette kadınların liderliği’ konusunda yürüterek 2019 yılında dereceyle mezun olmuştur. Şimdiki ismiyle T.C. İletişim Başkanlığı’nda iletişim stajyeri (2016), ARKAS Holding’de dış ilişkiler stajyeri (2016) ve LaBiance Uluslararası Turizm Organizasyon ve Ticaret Limited Şirketi’nde politika stajyeri (2019) olarak görev almış ve eş zamanlı olarak serbest çevirmenlik yapmıştır. Bunlara ek olarak çeşitli internet siteleri için içerik üretme, editörlük ve SEO uyumlu tercüme çalışmaları yapmıştır. Birçok farklı proje, seminer ve gönüllülük aktivitesi yoluyla deneyim kazanmış olmakla beraber dış ticaret ve Rus dili ile ilgili almış olduğu sertifika eğitimleri bulunmaktadır. Ceren Türkmen halen İstanbul Üniversitesi açık öğretim fakültesinde ‘Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi’ öğrencisidir. Ocak 2020 itibariyle KAGİDER’de Dış Ticaret Uzman Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır.

  Ceren Deniz Türkmen cerenturkmen@kagider.org

 • DSC_1130

  Aslıhan Tekin

  KAGİDER Brüksel Temsilcisi
  Aslıhan Tekin

  Aslıhan Tekin yaklaşık on yıldır Brüksel’de AB hukuku ve politikaları konularında danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir. Bu kapsamda bazı sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerine, yerel yönetimlere, EWA (European Women’s Audiovisual Network) gibi uluslararası kurumlara danışmanlık yapmış ve halen çeşitli hukuk bürolarına AB hukuku ve politikaları üzerinde danışmanlık vermeye devam etmektedir. Aslıhan Tekin 2008’de KAGIDER Brüksel Temsilciliği ofisinin kuruluşundan itibaren 2014 yılı sonuna kadar kurumun AB temsilciliğini yapmıştır. Akademik ve hukuki çalışmalarına yoğunlaştığı 2015 yılının ardından 2016 Ocak ayı itibariyle tekrar KAGIDER’in Brüksel AB Temsilcisi olarak çalışmaya başlayan Aslıhan Tekin aynı zamanda Freja Forum (Bölgesel ve Avrupa Çapında Ortak Faaliyetler Forumu) Türkiye koordinatörüdür ve çeşitli kurumlara ve uluslararası organizasyonlara danışmanlık vermektedir. İstanbul Barosu avukatlarından olan Tekin, 2005 yılında Ceza Politikalarında Uluslararası Araştırmalar Enstitüsü’nde (Institute for International Research on Criminal Policy - IRCP) araştırma görevlisi olarak görev almış, Ghent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Avrupa Hukuku ve Karşılaştırmalı Hukuk yüksek lisans derecesini aldıktan sonra aynı üniversitede halen doktora çalışmasını sürdürmektedir. Aslıhan Tekin Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. AB hukuku ve politikaları, insan hakları, çevre hukuku ve politikaları, genişleme süreci, göç, ayrımcılıkla mücadele politikaları, toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyal politikalar ve girişimcilik gibi çeşitli alanlarda uzmanlaşarak çalışmalarına devam etmekte ve bu konularda makaleleri yayınlanmakta olan Aslıhan Tekin, AB düzeyinde çeşitli eğitim ve staj programlarında yer almış, uluslararası hukuk kitaplarına, veri tabanlarına ve konferanslara katkıda bulunmuş, kendisi de çeşitli seminerler, konferanslar, eğitimler ve çalıştaylar düzenlemiştir. Türk Kültür Vakfı gönüllüsü olan Tekin, AFS kültürler arası değişim programına 1998 yılında katılmış ve bugün de AFS Gönüllüleri Derneği’nin bir üyesi olmaya devam etmektedir. Avrupa Kadın Lobisi Türkiye delegesi ve yedek YK üyesi olan Aslıhan Tekin, Uluslararası Çevre Hukuku Ağı (ELNI), KA.DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği), Doğa Derneği ve Buğday Derneği üyesidir.

  Aslıhan Tekin, Avrupa Birliği Temsilcisi, aslihan.tekin@kagider.org
 • Fatma Tüter_1

  Fatma Tüter

  Etkinlik Asistanı

  Fatma Tüter, lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamış. Üniversitede KTÜ Avrupa Birliği kulübünde iki dönem Yönetim Kurulu başkanlığı yapmış. Stajını TTSO Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezinde tamamlamış. 2018 GKL mezunu. Akdeniz Gençlik Derneğinde gönüllü olarak altı ay kurumsal iletişimde çalışmış. Habitat Derneğinde GİFO Eğitmenliği yapıyor. Esas Holding’in desteklemiş olduğu “2020 İlk Fırsat“ projesine kabul edilerek, KAGİDER ekibine “İlk Fırsat” projesi ile dahil olmuştur. 21. yy beceri eğitimleri ve mentorlük destekleriyle ilk iş deneyimini yaşamaktadır. 2020 Kasım ayından itibaren KAGİDER’ de çalışmaya devam etmektedir.