E-BÜLTEN KAYIT

2020

Geri Dön
 • İŞ DÜNYASI DERNEKLERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

  Dünyanın kadınlar, gelecek nesiller ve tüm insanlık için daha iyi bir yer olması vazgeçilmez bir hedeftir. Kadının ekonomiye katılımı ülkeleri refaha ulaştırmakta kilit bir öneme sahiptir.

  Bülten Tarihi: -
 • Geleceğin Kadın Liderleri için yeni dönem başvuruları başladı

  KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ve Sanofi Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Geleceğin Kadın Liderleri’ projesinin, 2020 yılı yeni dönem başvuruları açıldı. Genç kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımını artırmak, kadınlara kariyer basamaklarında fırsat eşitliği yaratmak ve kadın istihdamına katkı sağlanması hedefiyle yürütülen program, 10. yılında 200 genç kadına daha eğitim şansı sunacak.

  Bülten Tarihi: -
 • ‘KAGİDER Dijital Sohbetler’de Teşvikler Ve Destekler Konuşuldu

  KAGİDER’in pandemi sürecinde gerçekleştirdiği online canlı yayın buluşmaları ‘Dijital Sohbetler’in on ikincisi gerçekleşti. Moderatörlüğünü KAGİDER Başkan Yardımcısı Bahar Kayserilioğlu’nun üstlendiği panelin konuşmacıları EY Türkiye Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku Hizmetleri Direktörü Dr. Hakkı Demirci, Finance & Insurance Yönetim Kurulu Üyesi Alacak Sigortası Meryem Salman ve Uğurlu Danışmanlık Yönetici Ortağı Gülgün Korkusuz oldu.

  Bülten Tarihi: 02.07.2020
 • KAGİDER Dijital Sohbetler’de Kadın Girişimciler Başarı Hikayelerini Anlattı

  KAGİDER’in pandemi sürecinde gerçekleştirdiği online canlı yayın buluşmaları ‘Dijital Sohbetler’in onbirincisi gerçekleşti. Moderatörlüğünü Big Chef Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı KAGİDER Üyesi Gamze Cizreli’nin üstlendiği panelin konukları KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği), Garanti BBVA ve Ekonomist Dergisi’nin iş birliğiyle düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın 2019 yılı ödül sahibi kadın girişimciler oldu.

  Bülten Tarihi: 16.06.2020
 • DFDS Akdeniz İş Birimi, KAGİDER iş birliğinde, Türkiye ve İtalya’dan kadın girişimcileri dijital ortamda buluşturdu

  Denizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın lider firması DFDS’nin dijital platformu DFDS Akademi, 10 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirdiği webinarda KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliği ile Türkiye’den kadın girişimcilerle AIDDA üyesi İtalyan kadın girişimcileri buluşturdu. DFDS’in Avrupa’da önemli bir ticaret ortağı olan İtalya ile Türkiye’den kadın girişimciler pandemi süreciyle ilgili tecrübelerini ve birlikte iş yapma fırsatlarını konuştu. Buluşmada KAGİDER ve AIDDA arasında iyi niyet protokolü de imzalandı.

  Bülten Tarihi: 10.06.2020
 • DFDS Akdeniz İş Birimi, KAGİDER iş birliğinde kadın girişimciler için dijital pazarlama eğitimi düzenledi

  Denizcilik ve lojistik alanlarında Avrupa’nın lider firması DFDS’nin dijital platformu DFDS Akademi, gelenekselleşen videopaneller serisine eklediği kadın girişimcilere yönelik eğitim seminerlerine start verdi. 3 Haziran Çarşamba günü, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile iş birliği içinde kadın girişimcilere sunulan ilk eğitim ”Dijital Medya, trendler ve sunduğu fırsatlar” başlığıyla gerçekleştirildi.

  Bülten Tarihi: -
 • KAGİDER Dijital Sohbetler’de Gündem ‘İşe Dönüş Ve Teknoloji’ Oldu

  KAGİDER’in pandemi sürecinde gerçekleştirdiği online canlı yayın buluşmaları ‘Dijital Sohbetler’in dokuzuncusu gerçekleşti. ‘İşe Dönüşte Teknoloji Bize Nasıl Hizmet Edecek’ başlıklı panelde normalleşme sürecinde işe dönüşte teknoloji kullanımı ve avantajları neler olacak konuları üzerinde duruldu.

  Bülten Tarihi: -
 • Vanlı kadın girişimciler dijital toplantıda buluştu

  KAGİDER koordinatörlüğünde, KAİSDER ve BUİKAD paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı (Women Business Network W-BUN) projesi kapsamındaki iştiare toplantılarının altıncısı Vanlı kadın girişimcilerin katılımıyla gerçekleşti. Covıd-19 salgınına yönelik uygulanan sosyal mesafe tedbirleri nedeniyle toplantı dijital ortamda yapıldı.

  Bülten Tarihi: -
 • Diyarbakırlı kadın girişimciler dijital toplantıda bir araya geldi

  KAGİDER koordinatörlüğünde, KAİSDER ve BUİKAD paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı (Women Business Network W-BUN) projesi kapsamındaki iştiare toplantılarının altıncısı Diyarbakırlı kadın girişimcilerin katılımıyla gerçekleşti. Covıd-19 salgınına yönelik uygulanan sosyal mesafe tedbirleri nedeniyle toplantı dijital ortamda yapıldı.

  Bülten Tarihi: -
 • ‘KAGİDER Dijital Sohbetler’de Pandemi Günlerinde AB- Türkiye Ekseninde Tehditler Ve Fırsatlar Konuşuldu

  KAGİDER, koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan çalışmanın da yaygınlaştığı bu dönemde online canlı yayın buluşmaları olan ‘Dijital Sohbetler’ine devam ediyor. İş dünyasının güncel sorunlarının ele alındığı buluşmaların sekizincisi, 12 Mayıs Salı günü 11.00 - 13.00 saatleri arasında yapıldı. Panelin konusu ise ‘Pandemi Günlerinde AB- Türkiye Ekseninde Tehditler ve Fırsatlar’ oldu.

  Bülten Tarihi: -
 • KAGİDER Dijital Sohbetler 7- "Yeni Yeşil Düzene Geçiş"

  KAGİDER Dijital Sohbetler serisinin 7. etkinliği "Yeni Yeşil Düzene Geçiş" konusuyla 5 Mayıs 2020, Salı, 11:00-13:00 saatleri arasında online olarak gerçekleştirdik.

  Bülten Tarihi: 04.05.2020
 • KAGİDER Dijital Sohbetler’de Pandemi İle Gelen Teknolojik Rönesans Konuşuldu

  KAGİDER, pandemi döneminin iş yaşamına etkilerinin farklı boyutlarıyla konuşulduğu online canlı yayın buluşmaları ‘Dijital Sohbetler’in altıncı yayınını gerçekleştirdi. ‘Kobilerde Pandemi İle Gelen Teknolojik Rönesans’ konulu panelde, pandemiyle başlayan yeni dönemde hız kazanan dijitalleşme süreci ve girişimcilere etkisi konuşuldu.

  Bülten Tarihi: 06.05.2020
 • KAGİDER Tech Talks: Pandemi Döneminde İşimizi Nasıl Yöneteceğiz?

  Pandemi döneminde kurumların işlerini nasıl yöneteceği, evden çalışma- çalışan yönetimi konularını kurumların nasıl başardığı, insan psikolojisi ve hukuksal süreçte neler yapılması gerektiği konuları konuşuldu.

  Bülten Tarihi: 31.03.2020
 • KAGİDER Dijital Sohbetler: Pandemi İle Gelen Küresel Dönüşüm

  KAGİDER, koronavirüs salgını nedeni ile sosyal mesafelerin ayarlanarak uzaktan çalışmanın da yaygınlaştığı bu dönemde online canlı yayın buluşmaları olan ‘Dijital Sohbetler’ine devam ediyor. İş dünyasının güncel sorunlarının ele alındığı buluşmaların dördüncüsü, 14 Nisan Salı günü yapıldı. Panelin konusu ise ‘Pandemi İle Gelen Küresel Dönüşüm oldu.

  Bülten Tarihi: 15.04.2020
 • KAGİDER Dijital Sohbetler: Korona Gölgesinde İlişki Hallerimiz

  KAGİDER, koronavirüs nedeniyle uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı bu dönemde iş dünyasının güncel sorunlarını konu alan online canlı yayın buluşmaları ‘dijital sohbetler’in üçüncüsünü gerçekleştirdi.

  Bülten Tarihi: 07.04.2020
 • KAGİDER Dijital Sohbetler: Pandemi Döneminde Kaynaklarımı Nasıl Yönetirim?

  KAGİDER, koronavirüs salgını nedeni ile uzaktan çalışmanın yaygınlaştığı ve insanların evlerine kapandığı bu dönemde online olarak gerçekleştirdiği ‘Dijital Sohbetler’ buluşmalarında iş dünyasının güncel sorunlarını konuşmaya devam ediyor. 31 Mart Salı günü “Pandemi Döneminde Kaynaklarımı Nasıl Yönetirim” paneli düzenlendi

  Bülten Tarihi: 01.04.2020
 • ORTAK AÇIKLAMA

  Şu an dünyanın neredeyse tamamı, son yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olarak tanımlanan Covid-19 salgınından muzdarip durumda. İki cihan harbinden sonra, dünyanın karşı karşıya kaldığı en büyük krizi yaşıyoruz.

  Bülten Tarihi: 04.04.2020
 • KAGİDER Basın Açıklaması- 8 Mart

  Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlar ekonomik ve toplumsal hayatta eşit varlık gösteremediği sürece, ülkemiz gelişmiş, müreffeh ülkeler arasına katılamayacaktır. Ekonomik olarak güçlenen kadın, hem diğer kadınların, hem de toplumun güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

  Bülten Tarihi: 07.03.2020
 • “İyi İşler” 2020 başvuruları başladı

  Boyner Grup, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliği ve Bank of America desteğiyle gerçekleştirilen “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı”nın dördüncü dönem başvuruları başladı. “İyi İşler: Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı” kadın girişimci oranını artırmayı, mevcut kadın girişimcileri güçlendirmeyi ve kadınların hem finansmana hem de pazara erişimlerinde destek olmayı amaçlıyor.

  Bülten Tarihi: 03.03.2020
 • Kayserili Kadın Girişimciler Buluştu

  KAGİDER koordinatörlüğünde, KAİSDER ve BUİKAD paydaşlığında yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen İş Dünyasında Kadın İletişim Ağı (Women Business Network W-BUN) projesi kapsamında Kayserili kadın girişimciler ile bir araya gelindi. Toplantıda kadın girişimcilerin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

  Bülten Tarihi: 03.03.2020