E-BÜLTEN KAYIT

Blog Yazıları

Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Sen Olabilirsin!

Yazar KAGİDER Editör | Ara 20, 2016
kg_yarisma-banner-e-_ KAGİDER, Garanti Bankası ve Ekonomist Dergisi ortaklığıyla bu yıl 10.'su gerçekleştirilecek olan Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'na başvurular alınmaya başlandı.

Yarışmaya; Türkiye’de yaşayan ve hakim ortak olduğu işletmenin yıllık cirosu 40 milyon TL’nin altında kalan tüm kadın girişimciler başvurabiliyor.

Tüm başvurular; risk alma, cesaretli olma, etkin müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama faaliyetlerinde farklılaşma, finansal yapı, yöre ekonomisine katkıda bulunarak fark yaratma, çevreye duyarlı olma, sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler getirme kriterlerine göre değerlendirilecek. 

Girişimci kadınların kendi güçlerinin farkına varmalarını, hikayelerini daha geniş kitlelere duyurmalarını ve cesaret kazanmalarını sağlayan yarışmada, “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” 30.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci”, “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” ve “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” kategorilerinin kazananlarına ise 25.000 TL’lik ödüller verilecek.

Ülkemizdeki kadınların ticari ve sosyal "girişimci ruhunu" ortaya çıkartarak, Türkiye`deki kadın girişimci sayısının gelişmiş ülkelerin seviyesine yükselmesi için katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 10. kez düzenlenen yarışmaya 31 Temmuz 2016’ya kadar başvuruda bulunabilirsiniz. 

Yarışmanın kazananları 13 Ekim 2016 tarihinde yapılacak ödül töreni ile açıklanacaktır.

Başvuru Linki: http://www.kadingirisimciyarismasi.com 

Leave a comment